Lorde – Melodrama

          Dünya çapında başarıya ulaşmayı genç yaşta elde edebilenler arasında Lorde’yi gösterebiliriz. Daha 16 yaşındayken piyasaya sürdüğü “Pure Heroine” albümü ile müthiş bir çıkış yapan ve adını hafızalara kazıyan şarkıcı, “Royals” isimli şarkısı ile Grammy Ödülleri’nde de büyük bir ilgi görmüş ve yarışmadan iki ödülle dönmüştü.

          Geçtiğimiz günlerde “Melodrama” isimli albümü ile yeniden müzik gündemine oturan Yeni Zelandalı şarkıcının aynı ilgi ile karşılandığı söylenebilir. Geçtiğimiz aylarda önce “Green Light” ve sonrasında “Liability” şarkıları ile albümün tanıtımını yapmaya başlayan ve olumlu tepkiler alan şarkıcı, diğer şarkılarını da dinleyenleri ile buluşturmuş oldu.

          Albümdeki şarkı listesi sırasıyla şöyle: Green Light, Sober, Homemade Dynamite, The Louvre, Liability, Hard Feelings/Loveless, Sober II (Melodrama), Writer In The Dark, Supercut, Liability (Reprise) ve Perfect Places.

          David Bowie gibi efsane bir isimden büyük övgüler alan ve geleceğin en önemli seslerinden biri olarak gösterilen şarkıcı, aynı zamanda bir ozan olarak anılmak istediğini ifade ediyor. Başarı ile götürdüğü kariyerinde bunu ne ölçüde gerçekleştirebileceğini ise zaman gösterecek.

CEVAP VER