İlk 20 Saat – İstediğiniz Şeyi Hızlıca Öğrenmenin En Etkili Yolları

          Dünyadaki yaşama deneyiminin en hızlı olduğu dönemdeyiz belki de. Beklemenin iyiden iyiye tahammülsüzlüğe yol açtığı ve beklenen sonuçların en hızlı şekilde önümüze gelmesini istediğimiz bir dünya yarattık el birliğiyle. Dolayısıyla her şey gibi öğrenmenin de hızlı yollarını arıyor, hız vaat eden yöntemlere yöneliyoruz mütemadiyen.

          “İlk 20 Saat” kitabı, “İstediğiniz Şeyi Hızlıca Öğrenmenin En Etkili Yolları” alt başlığı ile hayli iddialı bir giriş yapıyor kitap dünyasına. Zira benzer temalı kitaplar genellikle önyargı ile karşılanır ve bunu kırmak o kadar da kolay değildir. Bu kitabı iddialı hale getirense dünyaca ünlü okurlarından tam not almayı başarmış olması.

          Bir hobi ya da meslekte uzman olabilmenin epey bir süre aldığı araştırmalarla sabit. Kitap bu ezberin dışında yöntemlerle ilk yirmi saat içerisinde hatırı sayılır bir beceri elde edebilmenin kabil olduğunu savunuyor. Bölümlere ayırma yöntemi ile maksimum bir pratik elde etmeyi, olası engelleri ortadan kaldırmayı çabucak öğrenebileceğinizi söylüyor aynı zamanda.

          Pegasus Yayınları tarafından yayınlanan kitabın yazarı Josh Kaufman. Dilimize çeviren isimse Hüseyin Gündoğdu oldu.

          Hızlı öğrenme konusunda istekli olanlar ya da istediği zamanı ayıramayanlar için en azından denenebilir bir kitap olduğunu söyleyebiliriz son kertede.

CEVAP VER