Bir Pezevengin Notları

          “Bir Pezevengin Notları”, ismi ile bazı kişileri irrite edebilecek bir roman belki fakat içerik ve başlık uyumu kriteri baz alınacak olursa çok da eğreti durmadığını söyleyebiliriz. İçerisinde mafya, güzel kadınlar, devlet, derin devlet, filozof ve terör örgütünün yer aldığı bir serüvene davet edilen okur, seçilen başlığı çok geçmeden unutuyor öte yandan.

          Polisiye roman kategorisinde yer alan eserde, ünlü şehir Milano’da yaşanan olaylar ve bu atmosferi soluyan sıradışı karakterlerin macerası var. Farklı görünseler de aynı rolleri benimseyip oynayan ve değişik mesleklerden gelip aynı salonları dolduran karakterlerin etrafındaki bir ana karakteri işliyor kitap. Tüm bu sahteliğin farkında, bir hafta içerisinde hayatındaki her şeyin değişmesine tanık olan ve yaşadıkları ile yüzleşen bir karakter.

          Kitabın yazarı Giorgio Faletti, son dönemin en başarılı polisiye romancılarından biri olarak gösteriliyor. Katmanlı bir şekilde oluşturduğu kurguları ile şaşırtan ve nefes kesen bir yazar olduğu yönünde eleştiriler alıyor otoriteler tarafından.

          Pegasus Yayınları’ndan çıkan kitabı dilimize çeviren isimse Barış Sever.

CEVAP VER