’93 Yazı

          İspanya yapımı bir dram filmi olan “Estiu 1993” ya da dilimize çevrilen adı ile ’93 Yazı, dikkate alınabilecek eserlerden biri. Çocukluk içerisinde geçen bir dönemi son derece yalın ve natürel bir şekilde anlatmayı başarabilmiş bir film. Özellikle çocuk oyuncuların üstlenmiş oldukları rollerde devleşmesi ve çekimlerdeki yönetim başarısı ile adından söz ettirecek ve iz bırakabilecek bir film olarak nitelendirebiliriz.

93 Yazı-en yeni filmler-2

          Carla Simon Pipó, filmi hem yazan, hem de yöneten isim. Oyunculuklarda başlıca rolleri paylaşan isimlerse Laia Artigas, Paula Blanco, Bruna Cusí, David Verdaguer, Fermi Reixach, Jordi Figueras, Quimet Pla, Isabel Rocatti, Berta Pipó ve Paula Robles.

93 Yazı-en yeni filmler-3

Özet:

          Frida, henüz altı yaşındadır ve bu küçük yaşta annesinin ölümü ile sarsılır. Bu üzücü olayın ardından oturduğu yer olan Barselona yerine başka bir yerde yaşaması gündeme gelir. Amcasının ailesi şehirden uzak, kırsal bir bölgede yaşamaktadır ve onun için doğru olanın da oraya gitmek olduğuna karar verilir. Başına gelenler ve yaşamak zorunda kaldığı bu yeni ortam onun için kabullenilmesi zor gerçeklerdir.

CEVAP VER