Tarkan – 10

          Uzun süren bir bekleyişin ardından Tarkan’ın “10” isimli albümü çıktı ve milyonlarca kişi beklediği haberi almış oldu. Eski popülaritesinin kalmadığı gibi yorumlar yeniden rafa kalktı ve muhtemelen müzik camiası içerisinde bu yaz en çok konuşulan isim Tarkan olacak.

          Tam 7 yıl aradan sonra 15 Haziran itibariyle ve DMC etiketiyle gelen albüm, sanatçının onuncu albümü ve 14 şarkıdan oluşuyor. İçerisinde müzik dünyasından tanıdığımız birçok isim var; bunlar arasında Sezen Aksu, Nazan Öncel ve Ümit Sayın ilk göze çarpan isimler.

Tarkan-10-en yeni şarkılar-2

          Albümün yayınlandığı ilk günde en çok beğenilen şarkılar albümün çıkış şarkısı da olan “Yolla”, şarkıcının kendisine ait olan “Kedi Gibi” ve “Hodri Meydan”, “Beni Çok Sev” ve “Affedin Bizi Çocuklar” oldu. İlk tepkilerin ardından albüm daha çok sindirildikçe beğeni oranının artacağını da öngörebiliriz.

          Sanatçının önümüzdeki günlerde Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konser içinse geriye sayım başladı. Satışa sunulan biletler yüksek fiyata rağmen yoğun bir ilgi görüyor.

          Yeniden albüme dönecek olursak, şarkıların sıralı listesi şöyle: Yolla, Çay Simit, Beni Çok Sev, Ben Senin, Çok Ağladım, Her Şey Fani, Kedi Gibi, Hodri Meydan, Biz Çocukken, Bal Küpü, Acımasız, Sevdam Tek Nefes, O Sevişmeler, Affedin Bizi Çocuklar.

CEVAP VER