Sniper: Duvar

          Bu hafta vizyona girecek ABD yapımı “Sniper: Duvar” filmi, gerilim ve savaş türündeki filmlerden hoşlananların değerlendirebileceği bir nitelik taşıyor. Filme teknik danışmanlık yapan Nicholas Irvin, daha önce ABD ordusu bünyesindeki “Ranger” birliğinin uçuşlarında görev almış bir isim. Aynı zamanda “The Reaper” isimli kitabın da yazarı.

Sniper-Duvar-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmeni Doug Liman. Senaryo ise Dwain Worrell tarafından yazılmış. Başlıca oyunculuklarda görev alan isimler ise Aaron Taylor-Johnson, John Cena ve Laith Nakli.

Sniper-Duvar-en yeni filmler-3

          Benzer temalı filmlerin çokluğundan ve farklı amaç taşıdıklarından şikayet edenler tarafından çokça yergi alsa da, azımsanmayacak bir izleyici kitlesi de filmi heyecanla bekliyor.

Özet:

          Matthews ve Isaac, Irak’ta savaşan keskin nişancı iki Amerikan askeridir. Kısa süre önce Amerikalı bazı askerler bir boru hattı inşaatında öldürülmüştür ve bu iki asker oradaki durumu araştırmakla görevlendirilmiştir. Çöldeki bölgeye yaklaştırdıklarında uzun süre beklerler ve kimse olmadığına ikna olur ve cesetlerin yanına yaklaşırlar. Tam da burada üstlerine ateş açılır ve yaralanırlar. Bir duvarın arkasına sığındıktan sonra yardım istemek amacıyla telsiz kullanırlar fakat çok geçmeden kendilerine ateş açan kişinin telsizi dinlediğini fark ederler.