Eşik

          “Eşik”, bu hafta vizyona giren dram filmlerinden biri. Türkiye ve Almanya yapımı film, festival filmlerini andıran bir yapıya sahip ve ağır işleyen temposu, çekimlerdeki farklılıklarıyla popüler sinema izleyicilerinin dışındaki kitleye hitap ediyor. Fakat bu açıdan da istenilen özelliklere sahip olmadığı konusunda eleştiriler aldığını da belirtmek gerek. Kurgu açısından da farklı bir format taşıyan film için son sözü ise seyirciler söyleyecek.

Eşik-en yeni filmler-2

          Filmi Ayhan Solar ve Erkan Tahhuşoğlu yönetti. Aynı iki isim senaryo ve yapım aşamalarında da birlikte görev alarak filmi kotardı.

Eşik-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosunu ise Senem Çelikkol, Mine Özen, Bedia Yaman, Raci Küçük, Akan Atakan, Zeynep Raif, Ali Meriç, Şaziye Güzel, Özkan Renda, Malik Gümüş ve Mehmet Atilay oluşturuyor.

          Film, farklı kuşaktan iki kadının deliliğin sınırlarında ya da filmin adında olduğu gibi eşiğinde oldukları bir hikayeyi işliyor. Ülkenin, şehrin, yolun ve iki katlı bir evin eşiğinde birbirlerine ayna olan iki kadının buruk hikayesine kendi aynasını tutuyor. Bu aynanın içerisinde beklemek ve özlemekle, hatta yok olmakla geçen bir zaman var.

CEVAP VER