Arabalar 3

          Bugün vizyona girecek “Arabalar 3”, devam filmi bir animasyon. Daha önceki bölümleriyle önemli sayıda izleyici kitlesine ulaştı ve bu filmi bekleyen binlerce kişi var. Başlangıç filmiyle benzer tarafları olan serinin bu filminde bu kez McQueen’in yaşadığı ilişki ve geçmişi üzerinde duruluyor.

Arabalar 3-en yeni filmler-2

          Yönetmen koltuğunda Brian Fee otururken, senaryoda Bob Peterson ve Mike Rich imzasını görüyoruz. Müziklerde Randy Newman görev almış.

Arabalar 3-en yeni filmler-3

          Orijinal dublaj kadrosunda ise Owen Wilson, Larry The Cable Guy, Armie Hammer, Cristela Alonzo, Bonnie Hunt, Kerry Washington, Nathan Fillion ve Lea DeLaria gördüğümüz başlıca isimler. Hayli kalabalık bir kadrodan oluşan dublaj ekibi, filmin renklenmesinde önemli rol oynamış.

Özet:

          Şimşek McQueen, geçmişte başarılı bir kariyer yakalamış, ancak teknolojinin yükselişi ile birlikte geri planda kalmıştır. Artık onun misyonunu tamamladığı ve eski başarılarının mazide kaldığı düşünülmektedir. Fakat o bunu kabullenemez ve yeniden yükselişe geçmenin planlarını yapmaya başlar. Yanına Cruz Ramirez‘i de alır ve Piston Kupası yarışları için hazırlıklara başlar. Jackson Storm’u geçmek için belki hızı yetmeyecektir ama akıllı hamleler yaptığı takdirde bu hiç de imkansız olmayacaktır.

CEVAP VER