Yemekte Rüzgar Var

          “Yemekte Rüzgar Var”, bir Ece Aksoy kitabı. Farklı mecralarda yüzen fakat sanat ve edebiyatla ilişkisi uzun yıllardır süren bir karakterin öykülerinden oluşuyor.

          Ece Aksoy, ünlüler tarafından iyi tanınan fakat popüler kültür içerisinde yer almadığı için toplumun pek bilmediği bir isim. İstanbul özelinde ele aldığımızda ise durum değişiyor. Çünkü yıllardır işlettiği bar, meyhane ve restoranlarda ünlü-ünsüz birçok müdavime ev sahipliği yapmak gibi bir mahareti var. Sanatçılarla olan yakın ilişkisi, birçok eserin hayat buluşunda pay sahibi olmasından da kaynaklanıyor.

          Kitaptaki öykülerinde ilişkilerde dile getirilemeyen boşlukları ve olmazsa olmaz temamız yalnızlığı anlatıyor Ece Aksoy. Ayrıca her birinde başta bitkiler olmak üzere tüm canlılara olan hayranlığını aktarıyor; bunu dingin bir şekilde okuyucusunun zihnine işliyor.

          Hayata yemekleriyle olduğu kadar kelimeleri ile de katkı sunuyor yazar; tat duyusuna hitap etme işini mutfaklardan zihinlere taşıyor bir yerde. Bu kez edebiyat mutfağından yayılan kokularla selamlıyor herkesi.

          Doğan Kitap aracılığı ile hazırlanan kitap, bugünden itibaren tüm kitapçılarda olacak ve tüm tatları ile okurların zihinsel mutfağına konuk olacak.

CEVAP VER