Hayalet Hikayesi

          Orijinal ismi ile “Personal Shopper”, dilimize çevrilen ismiyle “Hayalet Hikayesi”, Fransa yapımı bir fantastik gerilim. Dönemin en çok dikkat çeken, olumlu ve olumsuz eleştiriler alan filmleri arasına giren yapım, geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen Ödülü”nü almayı başardı. Ayrıca İstanbul Film Festivali kapsamında da gösterim bulmuş ve beğeniyle karşılanmıştı.

Hayalet Hikayesi-en yeni filmler-2

          Filmin ödüllü yönetmeni Olivier Assayas. Kendisi aynı zamanda senaryonun da sahibi. Oyunculuklarda ise Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz, Anders Danielsen Lie, Ty Olwin, Hammou Graïa, Benjamin Biolay, Nora Von Waldstätten, Pascal Rambert, Audrey Bonnet ve Olivia Ross gibi isimleri görüyoruz.

Hayalet-Hikayesi-en-yeni-filmler-3

Özet:

          Maureen, bir modele alışveriş için danışmanlık yapmakta ve Paris’te yaşamaktadır. Henüz çok genç yaşlarında olmasına rağmen durgun ve içe dönük bir mizacı vardır. Bundaki en büyük etkenlerden biri ise kısa bir süre önce erkek kardeşini kaybetmiş olmasıdır. Günlerini kardeşinin matemiyle geçirirken, bir gün sıradışı bir gelişme gerçekleşir. Cep telefonuna bir mesaj gelmiştir ve kendini kardeşinin hayaleti olarak tanıtmaktadır.

CEVAP VER