Muhterem Nur

          Muhterem Nur ismi bugünkü gençlik için pek bir şey ifade etmeyebilir fakat Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı olarak takdim edildiğinde daha ilgi çekici olacaktır. Birlikte geçirdikleri yıllar boyunca genelde arka planda kalmayı seçti Muhterem Nur ve medya önünde görünmeyi tercih etmedi. Buna rağmen ikisinin birbirlerine aşkla bağlılığı her zaman dilden dile aktarıldı ve büyük bir saygıyla anıldı.

          Müslüm Gürses şöhretle buluştuğu ilk yıllarda varoşların sesi olarak görülmüş, ömrünün son yıllarında ise entelektüel camiada da takdir görmeyi başarmıştı. Muhterem Nur bütün bu yolculuk sürecinde onun yanındaydı. 1960’lı yıllarda o da şöhretin doruklarında gezinmiş, daha sonra sığınacak liman olarak Müslüm Gürses’i seçmişti. Hiç kavgasız geçen bir aşk hikayesinin ardından yalnız kalan Muhterem Nur, eşinin mezarının yanına gömülme isteğinin gerçek olabilmesi için yaşadığı yerden uzaklaşmayarak sürdürüyor hayatını.

          Yeşilçam serüvenini ve Müslüm Gürses’le olan hikayesini anlattığı bu kitapta, iki kimsesiz ve yalnızın ender rastlanan birlikteliğini de aktarıyor okurlarına Muhterem Nur. “Ömrümce Ağladım”, alt başlığı ile yaşadığı acıların kısa bir özetini çıkarmış oluyor.

          Doğan Kitap’ın yayınladığı kitabı Gülşen İşeri kaleme aldı. Biyografi türü meraklıları için listeye alınabilecek bir kitap.

CEVAP VER