Gençlik Başımda Duman

          Haziran ayı filmleri içerisinde vizyona girecek “Hjartasteinn”, İzlanda ve Danimarka yapımı bir dram filmi. Adı ülkemizde “Gençlik Başımda Duman” olarak mükemmel bir şekilde çevrildi. Daha önce buna benzer birçok örnekle karşılaşmıştık fakat bu film için yapılan çeviri gerçekten övgüyü hak ediyor. Sinema deneyimimizde bu türden olumlu gelişmeler olması ise ayrıca sevindirici bir durum.

Gençlik Başımda Duman-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmeni Gudmundur Arnar Gudmundsson. Aynı zamanda senaryoya da o imza atmış. Müziklerde Kristian Eidnes Andersen imzasını görüyoruz.

Gençlik Başımda Duman-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosunda ise Baldur Einarsson, Blær Hinriksson, Søren Malling, Nína Dögg Filippusdóttir, Gunnar Jónsson, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Diljá Valsdóttir ve Nanna Kristín Magnúsdóttir gibi isimleri görüyoruz.

Özet:

          Ergenlik yaşlarını sürdüren Thor ve Kristjan, İzlanda’nın balıkçı köylerinden birinde yaşayan iki yakın arkadaştır. Hayat onlara son derece monoton gelmektedir. Günün birinde Hanna ve Beta ismindeki iki kızla tanışırlar ve sıkıcı geçen hayatları birdenbire değişir. Beta, Thor’u son derece etkilemiştir ve çok geçmeden aşık olur. Kristjan ise bambaşka hisler içerisindedir ve Thor’un kapılmış olduğu bu aşk onu çok kötü etkilemektedir.

CEVAP VER