Çelişki – Barış İnce

          Barış İnce son yılların en muhalif kalemlerinden biri. Genç yaşına rağmen Birgün gazetesinde yazdıkları ve yöneticiliği ile ön plana çıkmayı başarmış bir isim. Elbette tam da bu sebeplerden dolayı birçok tartışmanın ve mahkeme koridorlarının müdavimi durumunda. Güçlü kalemini sadece gazetesinde değil, son dönemin yeni edebiyat dergilerinde de kullanıyor ve burada yazdıklarıyla da okurlarının beğenisini kazanıyordu.

          Bu kez “Çelişki” isimli romanıyla edebiyat dünyasındaki yerini sağlamlaştırıyor Barış İnce. Artık daha net görebildiğimiz doksanlı yılların bitimindeki bir karakteri işliyor romanında. Ülkenin yolunu kaybettiği bir ortamda, herkes bir şeylerin çokça değiştiğini düşünür ve iddia ederken, bir yol arkadaşı ihtiyacı ile fikirler arasından yol alıyor bu delikanlı. Aklında kaçaklık, toplumla hesaplaşma gibi iflah olmaz düşüncelerle devam ediyor yoluna.

          112 sayfadan oluşan ve bir çırpıda okunabilecek bir hüviyete sahip roman, Can Yayınları aracılığı ile okurların ilgi ve beğenisine sunuldu. Yazarı daha önce takip edenler kadar yeni okuyucuların da değerlendirebilecekleri, her anlamda incelikli bir eser olarak nitelendirebiliriz romanı.

CEVAP VER