Kedi

          Bildiğimiz üzere toplumumuzun neredeyse tamamına yakını televizyon kanallarında belgesel izlemekten hoşlanıyor. Yapılan izleme oranı anketlerinde şaşmaz bir şekilde çıkan bu gerçek sevinçten hepimizin gözlerini doldurmuş, ne kadar bilgiye meraklı insanlarla dolu bir ülkede yaşadığımızın farkına varmamızı ve gururla dolmamızı sağlamıştır.

          Bugün itibariyle vizyona girecek olan “Kedi”, yazının girişinde konu ettiğimiz belgesel türü örneklerinden biri. Televizyon yapımı belgesellere gösterilen ilginin bir benzerinin bu belgesel için de gerçekleşeceğini ve salonların dolup taşacağını rahatlıkla öngörebiliriz.

          Bir Ceyda Torun eseri olan belgeselde İstanbul sokaklarındaki kedilerin hayat serüvenine konuk oluyoruz. Gayet hareketli cadde ve sokaklarda kedilerin günlük yaşamlarındaki doğal halleri, hiçbir müdahale yapılmadan kayda alınmış.

Kedi-en yeni filmler-2

          Hepsi birbirinden farklı karaktere sahip bu hayvanlar, aynı zamanda dostlarımız arasında yer alıyor. Onlarla yakınlık kurmuş herkes oldukça farklı ve ilginç hayvanlar olduklarının mutlaka farkına varmıştır. 80 dakikalık belgesel süresince onların enteresan görüntüleri karşısında bir kez daha gülümserken bulacaksınız kendinizi.

          Belgeselde ayrıca “Kötü Kedi Şerafettin” karakteri ve çizgi dizisi ile adını duyuran Bülent Üstün ile yapılmış bir röportaj da var. Bir diğer röportaj konuğu ise yazar Mine Söğüt. Kediseverlikleri ile bilinen bu iki isim de yapıma ayrı bir renk katmış.

CEVAP VER