İnci Aral – Sevgili

          Türk Edebiyatı içerisinde yıllardır eserler veren İnci Aral, kendi okuyucu kitlesini oluşturabilmiş yazarlardan biri. Uzun yıllar önce bir ressamken yazarlığa başlamış ve bu güne dek devam etmiştir. “Ölü Erkek Kuşlar”, “Hiçbir Aşk Hiçbir Ölüm”, ve “Mor” isimli romanları en bilinen eserleri arasındadır. Yunus Nadi ve Orhan Kemal Ödülleri gibi ödüller kariyerini süsleyen birer imza olmuştur.

          “Sevgili” romanının kapağında “Benim ülkemde mutluluk henüz çiçek açmamış bir ağaçtır. Tohumu toprağa düşmemiştir bile.” notu yazılı. Tanıtım bülteninde ise Yılmaz Güney’in “Arkadaşlar…” ile başlayan çağrısına yer verilmiş.

          Türkiye’nin en çalkantılı dönemlerinden birinde yaptığı filmlerle halkın sevgilisi olan, umuda ve geleceğe vurgu yaptığı toplumsal mesajları ile sistemi karşısına alan ve hayatını kavga ile sürdürmek zorunda kalarak dünyaya veda eden Yılmaz Güney’in romanını yazmış İnci Aral. Onun büyük aşkını odağına koyduğu, gerçek kişileri edebi bir kurgu ile yazdığı bir roman ortaya çıkarmış.

          Kırmızı Kedi Yayınları’ndan çıkan kitabın, yazarına bir kez daha Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazandırdığını da sözlerimize ekleyelim.

CEVAP VER