Salur Kazan: Zoraki Kahraman

          BKM’nin yapımcılığında hayata geçirilen “Salur Kazan: Zoraki Kahraman”, masal ve hikaye meraklıları için değerlendirilebilecek yeni projelerden biri.

          Belki eskisi kadar gündemde değiller, yeni çağın kahramanları karşısında geride kaldılar ama eski kahramanlar hala geçmişin tozlu sayfalarında durmaya, bizi beklemeye devam ediyor. Yüzyıllarca hem çocuklara, hem de büyüklere ilham olan, her birinin hayal dünyasına renk katan eski kahramanları yeniden hatırlatan bir film olarak gösterebiliriz projeyi.

Salur Kazan Zoraki Kahraman-en yeni filmler-2

          Dede Korkut hikayeleri ile derlenen film, masallara geri götürüyor izleyicilerini ve maceranın içerisine katarken gülüp eğlendirmekten de geri kalmıyor.

          Burak Aksak yorumuyla oluşturulan hikayede masal ve modern dünya iç içe. Kahramanımız Salur’un kötülerle olan mücadelesini izliyor ve neler yapacağını merakla bekliyoruz filmin sonuna dek.

Salur Kazan Zoraki Kahraman-en yeni filmler-3

          Yönetmen ve senaristliğini Burak Aksak’ın yaptığı filmin müziklerini Cem Erman kotardı. Oyunculuklarda ise Mahir İpek, Devrim Yakut, Onur Atilla, Erdal Tosun, Öznur Serçeler, Korhan Herduran, Salih Kalyon, Mehmet Fatih Dokgiz, Alper Kadayıfçı, Cahit Berkay, Sezgi Sena Akay ve Cem Cücenoğlu gibi oyuncular rol alıyor.

CEVAP VER