Poyraz Karayel

          Yazılı ve görsel sanatlar birbirlerini her dönem etkilemişlerdir. İnsan aklından çıkan sonsuz sayıda fikir sanatın birçok dalında vücut bulurken, yaratılan fikirler ve ortaya çıkan eserler zamanla farklı bir formata da bürünebiliyor. Sinema ve edebiyat her zaman birbirini besleyen, zihinlerde yeniden yer eden sanatlardır misal, bunun sayısız örneğini gördük ve görmeye devam edeceğiz.

          “Poyraz Karayel”, sözünü ettiğimize benzer bir şekilde dönüştürülen bir proje haline geldi. Bir televizyon dizisi olarak geniş kitlelere ulaşmasının ardından bu kez bir kitap olarak dönüştü ve aynı ilgiyi canlı tutmayı hedefliyor.

          Dizinin senaryosunu yazan Ethem Özışık, hafızalara kazınan replikleriyle projenin daha da dikkat çekmesinde epey rol sahibi olmuştu. Üç sezon boyunca gönülleri fetheden dizinin diyaloglarının etkileyici boyutu tüm izleyicilerin beğenisini kazanmıştı.

          “Bir Mucize Olsun” alt başlıklı kitapta, ilk elli beş bölümünün senaryolarından bir seçme yapılmış. Aynı replikler bu kez izleyicinin düşünsel dünyasında yerini alacak. Doğan Kitap tarafından basılan kitap dizinin takipçisi olanlar tarafından tercih edilebilir ve yeniden aynı heyecanı hissetmeyi deneyebilir.

CEVAP VER