Shakira – El Dorado

          Shakira, müzik alanında popüler kültürün en önemli temsilcilerinden biri. Adının geçtiği magazin haberleri bile binlerce insan tarafından takip ediliyor. Şarkıları ve albümleri kadar konserleri de büyük bir ilgiyle karşılanarak gündem oluyor.

          Üç yıl gibi uzun sayılabilecek bir süredir albüm çıkarmayan Shakira, sessizliğini bozdu ve yeni albümü ile yeniden müzik piyasasını sallamış durumda. Kapsamlı bir hazırlık çalışmasının ardından piyasaya giriş yapan albümün ismi “El Dorado”.

Shakira-El Dorado-en yeni şarkılar-2

          Bu, Shakira’nın on birinci stüdyo albümü olarak kayıtlara geçti. Toplam 13 şarkıdan oluşan albümde hayli iddialı şarkılar yer alıyor. Nitekim “Me Enamoré” ve “Chantaje” isimli iki şarkı yayınlandıklarından çok kısa bir süre sonra dünyaca ünlü listelere en üst sıralardan giriş yaptı.

          Albümün ilk klibi için seçilen şarkı “Me Enamoré” oldu. Jaume de Laiguana’nın yönetmenlik koltuğunda oturduğu klipte ilginç bir husus mevcut. Zira şarkıcının eşiyle yaşadığı aşkın öyküsü işlenmiş ve bu dahi epey cesaret isteyen bir tutum. Güzel görüntüler eşliğinde sunulan şarkı sosyal medya üzerinde de büyük rağbet görüyor.

CEVAP VER