Bir Nefes

          Almanya ve Yunanistan yapımı “Bir Nefes”, vizyonun yeni filmleri arasında öne çıkan bir dram olmaya aday. İki kadının arasında önce güzel bir iş ve dostluk, ardından korkunç bir kayıptan dolayı düşmanlığa varan bir ilişki öyküsünü ele alıyor film.

Bir Nefes-en yeni filmler-2

          Orijinal ismi “Ein Atem” olan filmin yönetmenlik koltuğunda Christian Zübert oturuyor ve filmin senaryosu da yine onun tarafından yazıldı. Hikayenin fikri ise Ipek Zübert’e ait.

Bir Nefes-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosunda başlıca rolleri Jördis Triebel, Chara Mata Giannatou, Benjamin Sadler, Apostolis Totsikas, Pinelopi Sergounioti, Nike Maria Vassil, Akilas Karazisis, Mary Nanou, Richard van Weyden ve Ipek Zübert paylaşıyor.

Özet:

          Yunanistan’ın girdiği ekonomik kriz nedeniyle gelecek kaygısına düşen Elena, çareyi Frankfurt’a yerleşmekte bulur. Buraya gidip çalışma izni almak için çaba sarf etmektedir ancak hiç beklemediği bir şekilde hamile olduğunu öğrenir. Bunu sevgilisinden saklar ve kürtaj operasyonu için gereken parayı bulmak amacıyla bakıcılık işi bulur. Kısa bir sürede birbirleriyle anlaşırlar fakat bir gün yaptığı hata nedeniyle tekrar ülkesine kaçmak zorunda kalır. Ailenin annesi de arkasından gidecek ve işler iyice karışacaktır.

CEVAP VER