Paris – Mine G. Kırıkkanat

          Paris, dünyada en çok ilgi çeken, “en romantik şehirler” kategorisinde belki de birinci sırada yer alan, kültür ve sanatın nabzının attığı, dünyaca ünlü sanatçıların yüzyıllardır en çok rağbet gösterdiği şehirlerden biri. Sayısız yazılı ve görsel yayının öznesi oldu bu güne dek, milyonlarca insan onun atmosferini bir kez dahi olsa yaşayabilmek için adeta can atıyor.

          Gazeteci yazar Mine G. Kırıkkanat, Paris’le ilgili yayınlara bir yenisini ekledi. “Dünyanın En Romantik Kenti” alt başlığı ile yayınlanan kitap, yazarın şehirle ilgili yolculuk ve izlenimlerini konu ediyor.

          Paris’i bir insana benzeten yazar, onun tüm devinimlerini tasvir ediyor kendi gözlemlerinden yola çıkarak. Sabahın erken saatlerinde bu şehirde uyanıldığında, ilk seslerle birlikte kan dolaşımının hızlandığını ve şehrin tüm öğelerinin hareketlendiğini kendi hissiyatı ölçüsünde anlatıyor.

          Meşhur kafe ve kiliselerinden tarihi ve siyasi geçmişine dek bütün bildikleriyle anlatıyor Mine G. Kırıkkanat. Hepimizin kafasındaki Paris, bu kez onun bakış açısı ile şekilleniyor.

          Kırmızı Kedi Yayınları aracılığı ile okurlara ulaşan kitap, şehre ilgi duyan herkes için anlamlı bir kaynak niteliğinde.

CEVAP VER