Dokuzuncu Hayat

          “The 9th Life of Louis Drax” isimli Liz Jensen romanı, bundan 13 yıl önce yayınlanmış ve yüksek satış rakamlarına ulaşarak listelerin üst sıralarına tırmanmıştı. Bir süre sonra sinema uyarlaması fikri ortaya atıldı fakat bunun üzerinde çalışan Anthony Minghella vefat ettiğinden hayata geçirilemedi. Uzun bir süre sonra ise onun oğlu Max Minghella projeyi hayata geçirdi ve film beyazperdede yerini aldı.

Dokuzuncu Hayat-en yeni filmler-2

          Minghella’nın senaryosunu yazdığı filmi Alexandre Aja yönetti. Oyuncu kadrosunda Aiden Longworth, Jamie Dornan, Sarah Gadon, Aaron Paul, Oliver Platt, Barbara Hershey, Molly Parker, Anjali Jay, Terry Chen, Lina Roessler, Jane McGregor ve Julian Wadham gibi isimleri görüyoruz.

          Kitap uyarlamaları ve fantastik gerilim filmlerine ilgi duyanların şans verebileceği bir yapım olarak gösterebiliriz filmi.

Özet:

          Louis Draxx, ömrünün sekiz yılında defalarca kaza ve ölüm tehlikesi yaşamış fakat yine de hayatta kalmıştır. Dokuzuncu doğum gününün geldiği günde bir uçurumdan düşer ve hayatını kaybettiği düşünülerek morga kaldırılır. Fakat kısa süre sonra yaşadığı fark edilir ve çocuğun tüm hayatı Allan Pascal isimli bir nörolog tarafından mercek altına alınır.

CEVAP VER