Mumya

          “Mumya” filmini bilmeyen çok az kişi vardır. 1930’lardan itibaren hayata geçen film, 90’ların sonlarında yeniden izleyicinin karşısına çıkmış ve yine takdir kazanmıştı. Bu kez 2017 versiyonuyla izleyeceğimiz filmin hayli iddialı yönetmen, senarist ve oyuncuları var. Bu haliyle daha da çekici bir forma bürünen filmin gişedeki durumu şimdiden ilgiyle bekleniyor.

Mumya-en yeni filmler-2

          Fantastik macera türündeki filmin bu versiyonu için seçilen oyuncuların başında dünyaca ünlü yıldız isim Tom Cruise var ve sadece onun varlığı dahi birçok insanı heyecanlandırdı. Ona eşlik eden dev bir isim daha var ve o da Russell Crowe. Kadroda bu iki ismin yanısıra Annabelle Wallis, Sofia Boutella, Courtney B. Vance, Jake Johnson, Stephen Thompson ve Marwan Kenzari gibi oyuncuları görüyoruz.

Mumya-en yeni filmler-3

          Filmin ülkemizde önümüzdeki Cuma günü vizyona gireceğini de son olarak yazımıza ekleyelim.

Özet:

          Çölde yapılan bir askeri operasyon esnasında binlerce yıldır unutulan antik bir mezar bulunur. Üstelik mühürlü bir şekilde durmaktadır. Askerler mezarı açar ve böylece orada yatan antik kraliçenin ruhunu uyandırmış olurlar. Kraliçenin ruhu çok kızgındır çünkü hayatı çok erken bir vakitte alınmıştır. Yüzyıllardır uyuyan hiddeti alevlenmiştir ve kendisine yapılanların intikamını almak için elinden geleni fazlasıyla yapacaktır.

CEVAP VER