Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film 

          Dav Pilkey, Amerikalı bir yazar ve aynı zamanda illüstratör. “Kaptan Düşükdon” isimli 12 kitaplık bir çocuk romanı serisiyle adını duyurdu ve bu yapıt çocukların sevgilisi olmayı başardı. Kitap ilk olarak 1997 yılında yayınlanmış ve tam 20 dile çevrilerek farklı ülkelerdeki çocuklara da hitap etti.

Kaptan Düşükdon Destansı İlk Film-en yeni filmler-1

          Romanın sinema uyarlaması ise DreamWorks Animation tarafından yapıldı. Animasyon dalındaki başarıları ile bilinen şirket, daha önce 34 yapıma imza atmıştı.

Kaptan Düşükdon Destansı İlk Film-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmeni David Soren, senaristi Nicholas Stoller oldu. Müziklerde Theodore Shapiro görev aldı. Orijinal dublaj kısmında ise karakterleri Kevin Hart, Ed Helms, Thomas Middleditch, Nick Kroll, Kristen Schaal ve Jordan Peele seslendirdi.

Özet:

          George Beard ile Harold Hutchins, lise dördüncü sınıfa giden iki yakın arkadaştır. İkisinin de yaratıcı ve muzip birer karakteri vardır. Okul müdürü kötü biridir ve ikisi birlikte onunla bir sorun yaşarlar. Bunun üzerine müdür onları farklı sınıflara aldıracağını söyler. O karmaşada iki ahbap müdürü istemeden hipnotize ederler. Bunun sonucunda müdür karakterinin aksine “Düşükdon” isimli bir süper kahramana dönüşecek ve işler karışacaktır.

CEVAP VER