Ais Ezhel – Müptezhel

Ais Ezhel – Müptezhel

          Rap müziğin popülaritesi özellikle genç nesil arasında giderek artıyor. Yeni yorumcuların çıkışının daha kolay olması da yeni seslerin gündeme gelmesini çabuklaştırıyor. Son yıllarda ön plana çıkmayı başarabilmiş isimlerden biri de Ais Ezhel. Uzun süredir yeni albüm çalışmalarını sürdüren ve çıkış hazırlıklarını duyuran şarkıcı, “Müptezhel” isimli albümünü geçtiğimiz günlerde yayınladı.

          Hip-hop, reggae ve trap türlerinden etkilenerek bir sound oluşturan şarkıcı, aynı zamanda ilk solo albümüne imza atmanın da heyecanını yaşıyor. Albümün prodüktörlüğünde ise Bugy imzasını görüyoruz. Kendisi aynı zamanda albümün altyapı çalışmalarında da görev aldı. Ayrıca onunla birlikte Ezhel ve DJ Artz da altyapılara katkı sundu.

          Toplam 12 şarkıdan oluşan albümde Ais Ezhel’in yanında Emel Kılınç’ın da vokal yorumları var. Şarkıların isimleri ise şöyle: Alo, Geceler, Benim Derdim, İyi Bil, Nefret, Şehrimin Tadı, Hayır, Alışamadım, Küvet, Derman, Bazen ve Esrarengiz.

          Rap müzik dinleyicilerinden kısa sürede büyük ilgi gören albüm, önümüzdeki günlerde çokça konuşulmaya aday. Rap müzik ve farklı sound meraklılarının hoşuna gidebilecek bir albüm olarak nitelendirebiliriz.