Sezen Aksu – Manifesto

Sezen Aksu – Manifesto

          Sezen Aksu müziği ve sanatı ile birkaç kuşaktır hayatımızda. Yazdığı sözler o kadar fazla insan için anlam ifade ediyor ki, yerine birini koymak neredeyse mümkün değil. Başarısında  en büyük pay sahibi olan özelliği ise her dönemin ruhunu yakalayabilmesi ve eski hayranları kadar yeni nesilleri de etkileyebilmesi. Çok az insanın yakalayabileceği bu devamlılık, elbette ki kendisinin çalışkanlığı ve üretken karakteri.

          Geçtiğimiz aylarda çıkardığı “Biraz Pop Biraz Sezen” albümü ile de kişisel geleneğini bozmadı ve hayranlarını yanıltmadı sanatçı. Albümdeki şarkılar kısa süre içerisinde kulaklara ve dillere yerleşti. Eski ve yeni tarzın harmanlandığı albüm ilk günden beri en çok tercih edilenler arasında.

          Son albüm için seçilen çıkış şarkısı “Manifesto” olmuştu ve yeni video klip çalışması için de bu eser yeniden gündeme geldi.

          Şarkının sözleri Sezen Aksu, bestesi ise Şehrazat’a ait. Aranje kısmında ise son yılların en çok duyulan isimlerinden Volga Tamöz görev yaptı. Çekilen klibin yönetmenlik koltuğunda ise Sinan Tuncay oturdu. Kendisi aynı zamanda albümün kapak fotoğraflarına da imza atan isim olmuştu.

          Her Sezen Aksu çalışması gibi bu çalışma da çok kısa süre içerisinde yoğun ilgi görüyor.