İlhan Şeşen – İstanbul’lu Şarkılar

          İlhan Şeşen, uzun yıllardır başarı ile yürüttüğü müzik kariyerine yorulmadan devam ediyor. Kendine özgü bir tarzı olan sanatçılar arasındaki yerini her daim koruyan Şeşen, bu kez konsept bir albümle sevenleri ile buluştu.

İlhan Şeşen-İstanbul'lu Şarkılar-en yeni şarkılar-2

          “İstanbul’lu Şarkılar” albümünü geçtiğimiz günlerde yayınlayarak uzun bir aradan sonra yeniden gündeme gelen sanatçı, farkını yine ortaya koymuş oldu. Çoğu kişinin anılarının, özlemlerinin ve hatta aşklarının merkezi olan İstanbul, İlhan Şeşen’in 11 yeni şarkısının da öznesi oldu. Sanatçıların büyük bir bölümünde derin tesirler bırakan bu yaşlı ve yorgun şehir nice insan için özel olan güzelliğini korurken, Boğaz’ın suyu ve havasına bu şarkılar da eklenmiş oldu

          Albümdeki tüm şarkıların söz ve müziğini İlhan Şeşen yaptı ve prodüktörlüğü de kendi üstlendi. Düzenlemelerde görev alan müzisyense Saadettin Ademoğlu oldu.

          Albüm isminde kullanılan yanlış apostrof biraz göze batsa da, şarkılarda benzer hataların olmadığını düşünüyoruz. Albümdeki şarkıların isimleri ise şöyle: Ağlıyor İstanbul, İlk Kar, Uzakta, Oynak Yarim, İstanbul 1968, Her Şey Bahane, Ayrılık Üstüne, İstanbul Yok, İş Makineleri, Trafikist ve Ver Be İstanbul.

CEVAP VER