Bir Damla Aşk

Bir Damla Aşk

          Haziran ayı itibariyle vizyona girecek filmler arasında “Bir Damla Aşk” isimli romantik komedi filmi de var. Yaz dönemine girmeden önce sinemada çok fazla kafa yormadan keyifli vakit geçirmek isteyenler için değerlendirilebilecek bir yapım olduğunu söylemek mümkün.

          Filmin yönetmeni Berk Aygül. Kendisi aynı zamanda senaryoyu da yazan isim. Başlıca oyunculuklarda ise Öykü Bozkurt, Sıla Seda Kansu, Can Karakoç, Gülşah Kölemen ve Ercüment Balakoğlu gibi isimleri görüyoruz.

          Mutevazı bir şekilde seyircisini eğlendirmeyi amaçlayan filmin yapımcılığını As Yapım üstlendi. Filmin hedef kitlesine ne ölçüde ulaşabileceği ise Cuma günü itibariyle netleşmeye başlayacak.

Özet:

          Hasan, üniversite yıllarını geçiren bir gençtir. Bir yandan da bir oyunculuk atölyesinde sevdiği hobiyle meşgul olmaktadır. Atölye bir kamp etkinliği düzenler ve Hasan bu kampa o sıralarda tanışmış olduğu Damla’yı da davet eder. Ancak Damla’nın peşinde “Sarı” lakaplı biri vardır ve ikisini sevgili zannederek Damla’yı kaçırır. Olay polise bildirilir ve genç kız kurtarılır. Çok geçmeden Damla Hasan’ın arkadaşı Batuhan’a ilgi duyacak, Hasan bir umutla ona doğum günü düzenleyecek, Sarı ise yeni planlarla mücadelesine devam edecektir.