Wonder Woman

          “Wonder Woman”, uzun yıllar sonra çekilen ilk kadın kahraman filmi olma özelliği taşıyor. On yıldan fazla bir süreyle proje olarak düşünüldü ve başrol oyunculuğu için birçok isim gündeme getirildi. Kahramanın yaratıcısı olan William Moulton Marston’un aynı zamanda yalan dedektörünü icat eden kişi olması ve yapımcısının oyuncu kadrosu içerisinde yer alması gibi farklı detay ve kişiliklerle örüldü film.

Wonder Woman-en yeni filmler-2

          Tıpkı kahramanı gibi, filmin yönetmeni de bir kadın: Patty Jenkins. Senaryoda Allan Heinberg çalıştı. Müziklere imza atan isimse Rupert Gregson-Williams.

          Oyuncu kadrosunda Wonder Woman olarak karar kılınan isim Gal Gadot oldu. Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis, Lucy Davis, Danny Huston ve Elena Anaya ise diğer önemli oyunculukları paylaşan isimler.

Wonder Woman-en yeni filmler-3

Özet:

          Diana Price, bir Amazon prensesidir ve lakabı ise “Wonder Woman”dır. Doğaüstü yeteneklerle kuşatılmış biridir ve üstün zekası ile bu yeteneklerini tamamlamaktadır. Bir gün yaşamakta olduğu tropik bölgeden ayrılarak dünyamıza doğru yola koyulur. Onun bu yolculuğu Cennet Adası’nda son bulacak ve medeniyet bu bölgeye onun aracılığı ile gelecektir.

CEVAP VER