Sezen Aksu ve Tarkan – Ceylan

          Sezen Aksu ve Tarkan daha önce birçok kez birlikte çalıştılar. Tarkan’ın en çok ses getiren albümlerinde Sezen Aksu imzalı şarkılar vardı ve birbirleriyle olan bağlarını hiç koparmadılar. Buna rağmen aynı albümde ortak bir şarkı söylemediler. Yani kısa bir süreye kadar durum böyleydi; bu kez “Ceylan” isimli şarkıda düet yaptılar ve eser Yaşar Gaga’nın “Alakasız Şarkılar” isimli proje albümünde yer aldı.

Sezen Aksu ve Tarkan-Ceylan-en yeni şarkılar-2

          Şarkı, henüz 12 yaşındayken üzerine havan mermisi isabet etmesi sonucu hayata veda eden Ceylan Önkol için yapıldı. Diyarbakır’da meydana gelen olay sonrasında acılı aileye tazminat ödenmesine karar verilmişti.

          Toplumsal duyarlılığı ile bilinen, birçok olay ve kişi için şarkı yazıp besteleyen Sezen Aksu, bu şarkıda da aynı şekilde davrandı ve tavrını korudu.

          Öte yandan, “Alakasız Şarkılar” albümünde birçok farklı ve ünlü sanatçıyı bir arada dinleme imkanı bulacağız. Göksel, Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener, Kenan Doğulu ve Özkan Uğur başta olmak üzere çeşitli sanatçılardan oluşan kadro, son yılların en iddialı albümlerinden birini oluşturdu.

          4 yıla yakın bir sürede tamamlanan bu proje albümü çok yakında Poll Production etiketi ile raflarda göreceğiz.

CEVAP VER