Uyuyamayanlar

          Uyuyamamak ya da tıptaki dili ile “Insomnia” hastalığı, modern çağın değiştirdiği hayat içerisindeki birçok insanın kabusu durumunda. Fiziksel olduğu kadar sosyal yaşantıyı da baltalayan bu sorun için tıbbi destek alanların sayısı hiç de az değil.

          “Uyuyamayanlar” kitabı ise bu sorunu ürkütücü bir kurgu eşliğinde işliyor ve insanın bilinçdışına bir bakış atıyor. Eserin genelinde ve alt metninde bilinçli bir gerilim kol geziyor. Yeryüzünün neredeyse tamamının uyuyamadığı bir dönemden bahsediyor kitap. Günler süren bu durum, beşinci güne ulaşması halinde ciddi bir boyut kazanacak. Eğer otuz iki günü bulursa ölüm gerçeği ile yüzleşilecek. Gruplaşan, ölen ve öldüren insanlar arasında, uyumayı başarabilenler bile kendini iyi hissetmiyor…

          “Arthur C. Clarke Ödülü” için yarışan ve finalist olma başarısı gösteren kitabı Adrian Barnes kaleme aldı. Kitap, birçok otorite tarafından yılın en ürpertici kitabı olarak tanımlandı. Sosyal ve kişisel bir yıkımı bir adım öteye taşıyan kitap, okuyucularda derin bir tesir bırakıyor.

          April Yayıncılık tarafından hazırlanan eser, Algan Sezgintüredi aracılığı ile dilimize kazandırıldı.

CEVAP VER