Toz

          Yeni bir Türk dram filmi olarak vizyonda yerini alan “Toz”, izleyicilerin dikkatini çekmeyi başaran filmlerden biri. Çekimleri Afganistan ve İstanbul’da yapılan film, farklı kadrosu ile de dikkat çekiyor. Ayrıca Afganistan gibi riskli bir bölgede böyle bir işe girişilmesi bile filmin takdir edilmesi için yeterli.

Toz-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmeni, kadın yönetmenlerimiz arasında yer alan Gözde Kural. Kendisi daha önce kısa film ve klip çekimleri ile de adını duyurmuş ve oldukça kaliteli işlere imza atmıştı. Bu filmse uzun zamandır gündeminde olan bir proje idi ve nihayet seyircileri ile buluştu. Kendisi aynı zamanda Taha Altaylı ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlendi.

Toz-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosunda ise Öykü Karayel, Beran Soysal, Muhammed Cangören, Demet İyigün, Abdul Qadir Farookh, Haji Gul Aser ve Sayeed Masud Ahmadi gibi isimler bulunuyor.

Özet:

          Azra, İstanbul’da yaşamaktadır ve aynı zamanda Afgan kökenlidir. Bir gün annesi vefat eder ve vasiyetinde Afganistan’a gömülmek istediği yazılıdır. İki erkek kardeşinden biri şiddetle karşı çıksa da onu dinlemez ve Afganistan’a yola koyulur ve ailesinin oradaki evine ulaşır. Bir günlük yardımı ile ailesinin geçmişine dair bilmediklerini fark edecek ve bunlarla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

 

CEVAP VER