Yarının Adı Başka

          Bu hafta vizyona giren “Yarının Adı Başka”, İran ve Türkiye ortak yapımı bir film ve bu bir ilk olarak kayıtlara geçmiş durumda. Çekimleri Van’da gerçekleştirilen yapım, dram türünün son örneklerinden biri.

          Film, iki yönetmen tarafından ortaya çıkarıldı: Moharram Zeinalzadeh ve Mustafa Yıldız Delazy. Senaryo Moharram Zeinalzadeh eliyle yazıldı. Müziklerde ise Türk müziğine büyük katkılar koyan usta müzisyen Mazlum Çimen görev aldı.

Yarının Adı Başka-en yeni filmler-2

          Oyuncu kadrosunda ise Fırat Tanış, Zelal Dede, Volkan Keskin, Moharram Zeinalzadeh, Selahattin Taşdöğen, Metin Keçeci, Ünsal Kızılkaya, Nazar Baydur, Mustafa Yıldız Delazy ve Şenel Gündoğdu gibi isimler var.

Özet:

          Nesim, bisikletçilik yaparak hayatını kazanan yaşlı bir adamdır ve Afgan asıllıdır. Daha önce İstanbul’a göçen oğlu, düğün hazırlıkları sırasında birdenbire ortadan kaybolur. Bunu haber alan Nesim, apar topar yola koyulur ancak çok zor bir yolculuk geçirir. Kendisi gibi Türkiye’ye kaçak yollardan girmeye çalışan mültecilerin arasına karışır fakat bir süre sonra onları kaybeder. Neden sonra kendini sınıra yakın bir köye atar. Burada çoban Mustafa ve Zelal ile tanışır ancak peşinde birilerinin olduğunu fark eder. Çoban bu kez onun koruyucusu olacaktır.

CEVAP VER