Karanlıktan Sonra – Haruki Murakami

          Haruki Murakami, ülkemizde giderek daha fazla insan tarafından keşfedilip okunan bir yazar. Özellikle “Sahilde Kafka” isimli romanı onunla özdeşleşen bir eser olarak tazeliğini koruyor.

          Yazarın kendi ifadelerine göre roman yazmak bir rüya görmek gibi bir şey. Hatta uyanık vaziyetteyken de rüya görmeyi olanaklı kılan bir eylem. Bu sayede önceki rüyalarını sürdürebildiğini ve gerçek hayatta mümkün olmayan bir şeyi yaşanabilir hale getirdiğini belirtiyor. Bilincin derinliklerine inerken, rüyaları gerçeğe dönüştürebilmenin en uygun yöntemi olarak görüyor roman yazmayı.

          Doğan Kitap, bu kez Ali Volkan Erdemir çevirisi ile Haruki Murakami’nin “Karanlıktan Sonra” eserini okurlarla buluşturuyor. Kitap kapağı 4 ayrı renk seçeneği ile tasarlandı ve okurlar diledikleri rengi seçebilecekler.

          Bu roman özelinde gece insanlarının öyküsünü anlatıyor yazar. Yine yazarın bildik üslup ve tarzı ile gizemli, hatta kimi yerlerinde tüyleri diken diken eden bir örgü var.

          Geceyi dışarıda geçirmekten başka seçeneği olmayan bir kız, iki ay süreyle uyanmayı reddeden bir kız kardeş, dayak yemiş bir eskort, karanlık taraflarını başkalarından saklamakta mahir bir erkek ve yüzü olmayan bir adam… Bu karakterler etrafında gelişen yeni bir Haruki Murakami deneyimi yani kısacası.

CEVAP VER