Karanlık Görev

          Bir Güney Kore yapımı olan “Karanlık Görev”, dram kategorisi örneği ancak savaş ve ajanlık gibi unsurları işlemesi yönüyle de dikkat çeken bir film. Bu tür yabancı film yapımlarına meraklı olanlar için değerlendirilebilecek bir seçenek. Film, aynı zamanda Güney Kore’nin “En İyi Yabancı Film” dalında aday gösterdiği eserdi.

Karanlık Görev-en yeni filmler-2

          Jee-Woon Kim, hem senaryoyu yazdı, hem de yönetmenlik koltuğunda oturdu. Müziklerse Mowg tarafından hazırlandı. Dünyaca ünlü yapım şirketi Warner Bros ise yapımcılığı üstlendi.

Karanlık Görev-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosunda Byung-Hun Lee, Gong Yoo, Ji-Min Han, Song Kang-Ho, Lee Sang-Hee ve Tae-goo Um gibi isimler başlıca rolleri paylaştı.

Özet:

          1920’li yıllarda Güney Kore, Japonya’nın sömürgesidir. “Dürüst Kardeşler” isimli bir grup ise Japon karşıtı olarak örgütlenmiştir. Seul’de Japonların tesisleri bulunmaktadır ve grup buraya saldırı eylemi yapmayı planlamaktadır. Japon ajanlarsa bu durumu fark eder ve engel olmaya çalışırlar. Bunun yanında diğer hedefleri ise grubu bitirmektir Bu amaç doğrultusunda Japonlara hizmet eden Lee görevlendirilir ve grubun lideri Kim ile bir koleksiyoncu gibi görüştürülür. Grup lideri ne yapılmaya çalışıldığının farkındadır ve garip ama tehlikelerle dolu bir oyun başlamaktadır.

CEVAP VER