Deha

          Bir ABD yapımı olan “Gifted” ya da dilimizdeki adı ile “Deha”, aile içi ilişkileri merkezine alan bir dram filmi. Çocuk büyütme gibi günümüzde daha çetrefilli bir hale gelen konuya ilişkin teması, ebeveynlerin dikkatini çekecek bir nitelik taşıyor.

Deha-en yeni filmler-2

          Senarist Tom Flynn’in yazdığı hikaye, 2014 yılında Black List’e girmiş, yani filme dönüşmemiş en iyi senaryolar arasında gösterilmişti.

Deha-en yeni filmler-3

          Filmin yönetmenlik koltuğunda Marc Webb oturuyor. Müziklerde Rob Simonsen’in imzası bulunuyor. Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan, Octavia Spencer, John M. Jackson, Jenny Slate, John Finn ve Glenn Plummer ise başlıca oyunculuklarda görev alan isimler.

Özet:

          Frank Adler, hayatı boyunca bir sürü başarısızlık yaşamış bir karakterdir. Kendisi Florida’nın kırsal bölgesinde hayatını sürdürmekte, aynı zamanda yeğeni Mary’nin bakımını yapmaktadır. Günün birinde Mary okula başlar ve çok geçmeden üstün yetenekli bir kız olduğu fark edilir. Bu kez küçük kızın annesi Evelyn de devreye girer ve aralarında kızı yetiştirmek konusunda amansız bir mücadele başlar. İkisi de bu hakkın kendilerinde olduğunu iddia etmektedir. Bundan sonrası için kararı yasal süreç verecektir.

CEVAP VER