Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı

          Karayip Korsanları serisi birçok insanın tekrar tekrar izlediği bir yapım. En çok sevilen tarafı ise sıkılmadan izlenebilen renkli bir atmosfer sunması ve harika müziklerle seyircilerini adeta kendinden geçirmesi. Bu kez “Salazar’ın İntikamı” başlığı ile yeniden sevenlerinin karşısında ve ülkemizde bu hafta vizyona giriyor.

Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı-en yeni filmler-2

          Film iki yönetmen tarafından çekildi: Joachim Rønning ve Espen Sandberg. Senaryo Jeff Nathanson tarafından yazıldı ve müziklere Geoff Zanelli imza attı.

Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosundaki Johnny Depp ve Javier Bardem filmi çekici kılan özelliklerden biri. Onların yanısıra Kaya Scodelario, Brenton Thwaites, Orlando Bloom, Kevin McNally, Golshifteh Farahani ve Geoffrey Rush, başlıca oyunculukları paylaşan isimler.

Özet:

          Jack Sparrow, birçok badire ve şanssızlığın ardından denizde yol almaktadır ve rüzgarın hareketlerinden hoşlanmaz. O sırada hayalet korsanlar Kaptan Salazar önderliğinde karşılaştıkları korsanları öldürmüş ve Şeytan Üçgeni’nden kaçmıştır. Hala hayatta kalabilen Jack, Poseidon Asası’nı bulmak ve Salazar’dan kurtulmak tek amacı haline gelmiştir. Amacını gerçekleştirmek için iki kişi ile anlaşma yapmak durumunda kalır: Gökbilimci Carina Smyth ve Denizci Henry. Böylece gemisinin başına geçer ve bu amansız düşmanı ekarte etmek üzere yola çıkar.

 

CEVAP VER