Bir Dünya Kurmak – Hüsnü Özyeğin’in Yaşam Öyküsü

          Yaşam ve genelde başarı öykülerini konu alan biyografi kitapları çok kişi için tercih sebebidir. Alınacak ders, örnek ve fikirlere en kolay yoldan ulaşabilme imkanı verirler. Paylaşılan tecrübelere bakılarak olası hataları en aza indirgemek mümkün olabilir. Ayrıca sevilen kişilerin bilinmedik yönlerini ve hayatlarının az bilinen kesitlerini de gözler önüne sermeleriyle keyifli bir okuma deneyimi yaşatırlar.

          Geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Bir Dünya Kurmak” kitabı, işadamı Hüsnü Özyeğin’in yaşam öyküsünü anlatıyor. “Finansbank” denildiğinde akıllara direkt olarak gelen Özyeğin, başarılı yaşam öyküsünü ve bunun sırlarını bu kitapla sergiliyor.

          Genç bir müdür olarak başladığı kariyerinde hızlı bir şekilde yükseldi ve önce banka, sonra da holding sahibi oldu Hüsnü Özyeğin. Uzun yıllar sonra bankasını satsa da, farklı alanlardaki çalışmalarını yorulmaksızın sürdürüyor. Özyeğin Üniversitesi ve sosyal sorumluluk projeleri ile yoğun bir şekilde faaliyet halinde. Başarısını tanımlarken de aslında çok farklı bir şey söylemiyor, üç aynı kelime, “çalışmak” ile buna ulaştığını belirtiyor ve herkese tavsiye ediyor. En önemlisininse çok çalışmayı sevilen işle birlikte gerçekleştirmek olduğunu ifade ediyor.

          Rıdvan Akar’ın hazırladığı kitap, Özyeğin Üniversitesi Yayınları tarafından okurlara sunuldu. Başarı öykülerinden ilham alanların değerlendirebileceği bir kitap diyebiliriz.

CEVAP VER