Aşk ve Savaş

          Dünyaca ünlü yönetmen Emir Kustirica’nın “Aşk ve Savaş” isimli dram filmi, sezonun en merakla beklenen filmlerinden biriydi ve önümüzdeki hafta sinemalarımızda olacak.

Aşk ve Savaş-en yeni filmler-2

          Kendine özgü tarzıyla kendini kabullendiren fakat zaman zaman tartışma konusu da olabilen bir yönetmen Emir Kusturica. Bunda yaşadığı bölgedeki savaş ve kendisinin politik tutumunun rol aldığı ise bilinen bir gerçek. Yine de çektiği filmler tüm dünyada yankı uyandırıyor ve bu film özelinde de aynı durumun söz konusu olacağını kestirmek güç değil.

          Sırbistan, Meksika ve ABD yapımı filmde Emir Kusturica yönetmenliğin dışında senarist ve başrol oyuncusu olarak da görev yapıyor. Ona eşlik eden isimlerse dünyaca ünlü aktris Monica Bellucci, Sloboda Micalovic, Natasa Ninkovic ve Davor Janjic.

Aşk ve Savaş-en yeni filmler-3

          Film, bir adamın hayatını konu alıyor ve bunu iç döneme ışık tutarak yapıyor. Önce Bosna Savaşı sürerken cepheye süt taşıma görevlisi olarak görüyoruz kahramanı. Ardından esrarengiz bir İtalyan kadınına tutulduğu döneme gidiyoruz. Son olaraksa keşiş olmaya karar verdiği ve inzivaya çekilerek geçmişini düşünmekle zaman geçirdiği döneme misafir oluyoruz.

          Emir Kusturica filmlerinden hoşlananların kaçırmaması gereken bir film olarak nitelendirebiliriz son olarak.

CEVAP VER