Kahramanlar Takımı

          Çin yapımı “Kahramanlar Takımı”, animasyon örneklerinden biri olarak vizyondaki yerini aldı. Küçük-büyük herkesin ilgisini çeken film, eğlenceli bir seyir vaat ediyor.

          Aslında vizyona girme aşamasına dek epey bir badire atlattı film. Yapımcı ile yönetmenin yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle yönetmen projeyi mali yükümlülükleriyle birlikte üstlendi. Reklam aşamasına gelindiğinde ise kaynak kalmamıştı. Buna rağmen prömiyerinden sonra büyük bir kitlenin beğenisi kazanıldı ve bu kitledeki bireyler filmi gönüllü olarak tanıtarak reklam sorununu çözmüş oldular.

          Filmin seslendirme kısmında sinemanın sevilen karakterlerinden Jackie Chan’in de bulunması en büyük sürprizlerden biri.

          Yönetmen Tian Xiaopeng. Senaryo da ona ait ve Cory Edwards de bu aşamada ona yardımcı oldu. Müzikler Ying-Wah Wong tarafından yapıldı.

          Seslendirme kısmında Jackie Chan’in yanısıra Feodor Chin, Nika Futterman ve James Hong gibi isimler yer alıyor.

Özet:

          Liu, Tanrıları kızdırdığı için 500 yıl süreyle Beş Element Dağı’ndaki bir buz kütlesine hapsedilen Güçlü Maymun Kral efsanesinden oldukça etkilenen bir çocuktur. Yaşadığı kasabaya dağ canavarları saldırır ve küçük bir kızı bu saldırıdan kurtararak kralın hapsedildiği söylenen dağa kaçar. Bu sırada kral ile karşılaşır ve farkında olmadan onu serbest bırakır. Kasabayı kurtarmak için birbirlerine yardımcı olacak ve büyük bir maceraya atılacaklardır.

 

CEVAP VER