Buzdağı – Serdar Akinan

          Serdar Akinan’ı özellikle televizyonlarda yaptığı siyasi içerikli programlardan tanıyoruz. Gündemden başlayarak tarihe uzanan tartışmalarda belirli bir kitleye hitap edebilmeyi başarmıştı. Gazetecilik alanında yaptığı çalışmaları sürdürürken, ülkemizdeki her gazeteci gibi değişik mecralara savrulmak zorunda kaldı. Yine de çizgisini koruyarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu kez “Buzdağı” isimli kitabıyla yaptığı araştırmayla yeniden karşımızda.

          Geçen yılın 15 Temmuz’unda yaşanan darbe girişiminden sonra FETÖ ve Siyasal İslam çokça tartışılmaya başlandı. Birbirinden ayrı oluşumların bulunduğu bu kesimi daha iyi anlamak için yakın tarihe ışık tutuyor Serdar Akinan.

          Dış güçlerle işbirliği yapan ilk grubun FETÖ olmadığını iddia ediyor yazar. Sosyolojik, ekonomik, kültürel ve tarihi açılardan durun değerlendirmesi yaparak bugünün anlaşılabileceğini vurguluyor. Bugünün öne çıkan İslamcı gruplarının dışındaki birçok benzer hareketin yurt dışı örgütlerle ilintisi olduğunu kendi argümanları ile ortaya koymaya çalışıyor.

          Konu hakkında kafaların bir hayli karışık olduğu bu günlerde, durumla her daim ilgisi olan yazarın söylediklerine kulak verilerek yeni bir muhakeme yapılabilir.

          Kırmızı Kedi Yayınları tarafından hazırlanan kitap, şu anda raflarda okurlarını bekliyor.

CEVAP VER