Bazen Olmaz

          Bu günlerde kitap okuyucularının ilgisini çekebilecek kitaplardan biri “Bazen Olmaz”. Sebebi ise başarılı bir kariyer sürdüren ünlülerin hikayelerine yer veriyor oluşu. Her biri kendi alanında isim yapmış, birçok insan için örnek alınabilecek kapasite ve konumda. Gün geçtikçe başarı ve kariyer odaklı bir hayat sürdürdüğümüz bu son dönemde, başarı kavramını sorgulamaya sevk eden bir kitap aslında bu.

          Cem Yılmaz, Arda Turan, Ali Sabancı, Mustafa Denizli, Muhtar Kent, Zeynep Bodur Okyay, Cem Boyner, Hanzade Doğan Boyner, Hüsnü Özyeğin ve Abdülkadir Konukoğlu’nun öykülerine yer veriyor kitap. Samimi bir şekilde anlatılan anekdotların içerisinden alınacak payı ise okurlara bırakıyor.

          Güçlü ve başarılı olmak isteyenlerin çoğunlukta oldukları bir dünyada yaşıyoruz. Buna ulaşabilme ya da hayal kırıklığına uğrama sonuçlarına giden yolda yaşananlar ise genellikle mutsuzluğa eşdeğer olabiliyor. Kitap, başarının baş tacı edildiği günümüzde bir de başarısızlıktan bahsetmek gerektiğine inanılarak ortaya çıkarılmış. Çünkü mutluluk ve huzurun başarı ile aynı kategoride yer alamayabileceğini hemen hepimiz idrak etmiş durumdayız. Başarısızlığı göze alarak, bazen vazgeçerek özgür olabileceğimizi vurguluyor bu yüzden eser.

          Özlem Gürses Tatar’ın kaleme aldığı kitap, Kronik Kitap tarafından yayınlandı. Başarı ve başarısızlıkla yüzleşmek isteyenlere önerebiliriz.

CEVAP VER