Yaratık – Alien: Covenant

          Sinema ve edebiyat, sanatın birbirini besleyen iki dalı. Her ne kadar roman ve kitaplardan uyarlanan filmler seyircilerin kafasında kurdukları ile genelde örtüşmese de, ortaya başyapıt olan yapımlar da çıkarıldı. Sinemanın görsel zenginliğinin teknolojiden daha fazla yararlanılarak daha da zenginleştirilmesi, izleyici açısından seyir zevki daha yüksek filmlerin artması anlamına geldi. Dolayısıyla bu örneklere önümüzdeki yıllarda daha fazla rastlayacağımız kesin gibi.

          Alan Dean Foster’in “Yaratık-Alien: Covenant” romanı, sinema dünyasında büyük yankı uyandıran “Yaratık” filminin evvelini anlatan bir roman uyarlaması. Okurlarını bu dehşet içerikli dünyaya davet eden yazar, aynı zamanda bir yüzleşme için çağırıyor hepsini.

          Kolonileşmek üzere uzaya doğru yol alan Covenant gemisindekiler, ulaştıkları yerin cennetvari bir mekan olduğunu düşünürken, bir anda tehlikelerle sarılı olduklarını fark ediyorlar. Bu korkunç gerçekle yüzleştiklerinden itibaren, yapmaları gereken tek şeyin kaçmak olduğunun bilincine varıyorlar.

          Seriyi görsel olarak takip edenleri bu kez edebi bir maceraya davet eden kitap, İthaki Yayınları tarafından yayına hazırlandı. Dilimize kazandıran isimse Barış Tanyeri.

CEVAP VER