Bahtiyar Bahtıkara

          “Bahtiyar Bahtıkara”, isminden de anlaşılacağı üzere bir komedi filmi ve bugünden itibaren vizyondaki yerini alıyor. Muğla’nın Seydikemer ilçesinde bir ayda çekilen filmde elli köyün sakinleri  figüran olarak rol aldı.

          İlçenin tanıtımı için Belediye Başkanı başta olmak üzere herkes seferber oldu. Daha önce çekilen köy filmlerinden sonra beldelere artan ilgi, bu türden bir çabaya ilham oldu.

Bahtiyar Bahtıkara-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmeni Ergin Yılmazer. Senaryo Kadir Maraşlı ile İbrahim Bakırhan tarafından yazıldı. Müziklerde ise Samet Kılıç ile Olcay Demirci’nin imzası var.

          Filmin başrol oyunculuklarını Kadir Çöpdemir ile Yeşim Salkım paylaştı. Metin Zakoğlu, Nedim Saban, Duygu Çelebi, Ferdi Sancar, Mustafa Şen ve Gülnihal Demir ise diğer önemli oyunculuklarda gördüğümüz isimler.

Bahtiyar Bahtıkara-en yeni filmler-3

Özet:

          Bahtiyar Hoca, annesinin engellemeleri nedeniyle tam otuz altı kez evliliğin kapısından dönmüş ve medyum olmuştur. Oturduğu köye taşınan bir kadın bir anda onun için hayattaki tek amaç oluverir. Kadının ismi Pakize’dir, daha önce iki kez evlenmiş ve boşanmıştır. Annesinin yine karşı çıkması ve yeğenlerinin çıkardığı engellere rağmen kararlıdır ve onunla evlenecektir.

CEVAP VER