4N1K – Film Özel Baskısı

4N1K – Film Özel Baskısı

          Büşra Yılmaz’ın kaleme aldığı 4N1K, ilk kez sosyal medyada duyulmuş ve tam 30 milyon kişi tarafından indirilmişti. Basılı kitap olarak çıktığında ise satış rekorları kırdı; yüz bini aşkın bir sayıya ulaştı. Popüler kültürün enteresan sonuçlarından biriydi bu durum; çok genç yaştaki bir kadının bir anda böyle bir şöhret yakalaması eleştiriye açıktı. Nitekim öyle de oldu ve her çok satan eser sahibinin yaşadıklarını o da yaşadı.

          Yine de rakam ve sayılar günümüzün dünyasında eleştirilerden daha belirleyicidir. Kitabın bir film projesi olması fikri ortaya atıldı ve çok geçmeden hayata geçirildi. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren film, kitabı baş tacı yapanlara bu kez görsel olarak hizmet veriyor.

          Küçüklüğünden itibaren dört erkek arkadaşıyla aynı ortamlarda büyüyen genç bir kızın hikayesini konu ediyor roman. Doğum gününde gizemli birinden gelen hediye ve notla kafası karıştıktan sonra olanlar hikaye ediliyor sonrasında.

          Film için yapılan özel baskı, daha önce olduğu gibi yine Epsilon Yayınları tarafından hazırlandı. Kitabı hiç okumayıp merak edenler ya da bu özel baskıyı edinmek isteyenler bu fırsatı değerlendirebilir.