Osmanlı Subayı

          Tarihe vurgu yapmanın tabiri caizse moda olduğu günümüzde, özellikle diziler yoluyla izleyicilerin ihtiyacı gideriliyor. “Osmanlı Subayı”, tarihi olaylar eşliğinde ilerleyen ve aynı zamanda bir aşk hikayesine de yer veren bir dram. Yerli ve yabancı oyunculardan kurulu kadrosuyla bu hafta izleyicilerin karşısına çıkıyor.

          Yönetmenlik koltuğunda Joseph Ruben’in oturduğu filmin senaryosu Jeff Stockwell tarafından yazılırken, müzikler Geoff Zanelli tarafından yapıldı.

Osmanlı Subayı-en yeni filmler-2

          Oyuncu kadrosunda sinema ve tiyatromuzun en beğenilenler arasındaki iki ismi, Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem de bulunuyor. Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar, Ben Kingsley, Paul Barrett ve Afif Ben Badra ise diğer önemli oyunculuklarda rol alan isimler.

Özet:

          Lillie, Amerikan bir hemşiredir ve Birinci Dünya Savaşı yıllarında uzun bir yolculukla İstanbul’a gider. Burada fazla kalmadan yanına bir Türk subayı verilir ve Doğu’ya gönderilir. Görev yapacağı hastaneye ulaşır ancak buranın sorumlu başhekimi bölgenin bir kadın için müsait olmadığı gerekçesiyle onu kabul etmez. Hatta geri dönmesi gerektiğini bildirir. Buradan sorumlu komutan da başka sebeplerden dolayı kalmasını uygun bulmamaktadır. Lillie bütün bu duruma karşın kalmaktaki ısrarını sürdürecektir. Üstelik ona aşık olan iki erkek, vaziyetin daha da karışmasına neden olacaktır.

CEVAP VER