Cem Yılmaz ve Kenan Doğulu – Cambaz

          Bu yılın en özgün ve farklı çalışmalarından biri olarak müzisyen Emir Ersoy’un “RockKuba” isimli albüm projesini gösterebiliriz. Rock ve Latin ezgileriyle yapılmış Türkçe eserleri çeşitli oyuncular bir araya gelerek yeniden yorumladı ve prodüktör-aranjörlük kısmını Emir Ersoy üstlendi. Sony Music etiketi taşıyan albümde hepimizin yakından tanıdığı birbirinden ünlü isimler mevcut. Cem Yılmaz’ın vokali, Kenan Doğulu’nun elektro gitarıyla yorumladığı ve Mor ve Ötesi grubunun şarkısı olan “Cambaz” ise albümün açılış şarkısı olarak seçildi.

Cem Yılmaz ve Kenan Doğulu-Cambaz-en yeni şarkılar-2

          Albümde neredeyse birer klasik olan şarkılar mevcut. “Resimdeki Gözyaşları”, “Paramparça”, “Senden Daha Güzel”, “Paramparça” ve “Haydi Gel İçelim” gibi şarkıları bu kez ünlü oyunculardan dinliyoruz.

Cem Yılmaz ve Kenan Doğulu-Cambaz-en yeni şarkılar-3

          Gonca Vuslateri, Sarp Apak, Farah Zeynep Abdullah, Doğa Rutkay, Kerimcan Kamal ve Türkü Turan gibi isimler albümde en çok dikkat çekenler olarak görünüyor.

          Cem Yılmaz ve Kenan Doğulu’nun bir araya geldiği şarkı için bir de klip çekildi ve sosyal medyada gündem olması çok sürmedi. Diğer şarkıların da keşfedilmesiyle albümün daha çok ses getireceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER