Aşkın Çekimi

          Bu hafta vizyona girecek filmlerden biri “Aşkın Çekimi” ve hem dramatik, hem de komedi öğelerini hikayesinde barındırmasıyla diğerlerinden ayrılıyor. Bir diğer farklı tarafı da Lissa Evans’ın romanından uyarlanarak oluşturması. En başta “Their Finest Hour and a Half” ismini taşıyan İngiltere yapımı film, daha sonra bugünkü “Their Finest” ismini aldı.

Aşkın Çekimi-en yeni filmler-2

          Kadın yönetmen Lone Scherfig’in yönettiği filmin senaryosunu Gaby Chiappe yazarken, müzikler Rachel Portman tarafından yapıldı. Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy, Jack Huston, Paul Ritter, Jake Lacy, Stephanie Hyam ve Richard E. Grant gibi isimlerse oyunculukları paylaştı.

Aşkın Çekimi-en yeni filmler-3

Özet:

          ABD ile İngiltere resmi rakamları, İkinci Dünya Savaşı ortamında “Dunkirk Tahliyesi” olarak anılan ve burada kurtarılan askerlerin konu edildiği bir film çekimi yaptırmaktadır. Maksatları ise toplumun moral ve motivasyonunu yükseltmektir. Bu sırada sekreterlik işi için başvuran Catrin de kendini filmin senaryosunun yazıldığı ekip içerisinde bulmuştur. Bu grubun başında Tom isimli biri vardır ve Catrin onun güçlü karakterinden etkilenecek, hayata bakış açısında köklü değişiklikler yaşayacaktır.

CEVAP VER