Genç Karl Marx

          İsminden de anlaşılacağı üzere, dünya düşün tarihine damgasını vuran isimlerden birinin hayat hikayesinden bir kesit sunan “Genç Karl Marx” filmi, ülkemizde önümüzdeki hafta vizyona giriyor. Fransa, Almanya ve Belçika yapımı film, tarihi, dramatik ve biyografik öğeleriyle meraklıları için güzel bir alternatif.

Genç Karl Marx-en yeni filmler-2

          Film yalnızca Karl Marx değil, yine onun gibi dünyayı derinden etkileyen Friedrich Engels ile Jenny Marx’a da yer veriyor. Henüz 26 yaşında bir genç ve sürgün olan Karl Marx’ın Paris’te Engels ile tanışması ve her ikisinin birbirlerini etkileyerek birlikte çalışmanın temellerini atmalarını özetliyor. Paris, Brüksel ve Londra gibi önemli şehirlerde çalışmalar yapan bu kadro, aynı zamanda komünizm fikrini de inşa etmeye başlıyorlar.

Genç Karl Marx-en yeni filmler-3

          Yönetmen koltuğunda Raoul Peck’in oturduğu filmin senaryosunda yine o ve Pascal Bonitzer ile Pierre Hodgson imzaları var. Alexeï Aïgui ise müzikleri kotaran isim.

          Oyuncu kadrosuna baktığımızda ise ilk olarak August Diehl, Stefan Konarske, Vicky Krieps, Olivier Gourmet, Alexander Scheer, Hans-Uwe Bauer, Hannah Steele ve Michael Brandner gibi isimleri görüyoruz.

CEVAP VER