Yazarı Bilinmeyen Roman

          Yerli edebiyatın yeni örneklerinden biri “Yazarı Bilinmeyen Roman”. Günümüzün teknolojik trendlerine karşı ayakta kalma mücadelesini sürdürürken, her yeni eserin kitapseverler nezdindeki değeri çok büyük. Yazma eylemi çok sayıda platformda tüm çeşitliliğiyle icra edilirken, neşriyata kafa yoran insan sayısı da az değil neyse ki.

          Yılmaz Şener’in kaleme aldığı bu kitap, yazarın kendine has bir kurgu ile yıla çıkarak oluşturduğu bir eleştiriler bütünü aynı zamanda. Eserin kahramanı geçmişiyle yüzleşmekten bir türlü kurtulamayan, bedenini ve dimağını sokaklara atarak çözüm arayan ancak ne yapsa başarılı olamayıp kendini yeniden eve atan biri. Bütün yaşadığı anları kelimelere döküp yazarken, bunu yapmaktaki en büyük gerekçesi  onların gerçekliğini kendine ispat etme ihtiyacı.

          Eser bir yandan da zihinde açılan gedikleri mütemadiyen kapatmak zorunda olanların hikayesi. Sıradanlığın hükümranlığıyla trajedi, düşmanlık, hırs, hüzün ve mutluluk gibi içi içe faktörlerle başat yaşayanların o çok da yabancı olmayan öykülerine yeni bir bakış açısı getiriyor yazar.

          İthaki Yayınları aracılığı ile okurlarla dün buluşan kitap, yazma ve okuma etrafında gelişen hayatlara meraklı olanların ilgisini çekebilir.

CEVAP VER