Sagopa Kajmer – Sertlik Kanında Var Hayatın

          Müzik piyasasına giriş yaptığı günden beri adeta bir marka haline gelen isimlerden biri Sagopa Kajmer. Hip hop müziğinin ülkemizde kabul görmesinde emeği geçenler arasında ilk sıralarda gösterilebilir. İsim hikayesinden şarkı sözlerine kadar “fenomen” sıfatına layık görülenlerden biri ayrıca.

          Geçmişte albüm satış rakamları sanatçıların başarı ölçümleri adına en büyük göstergelerin başındaydı. Internet ve sosyal medyanın hayatlarımızı geniş ölçüde kapsamasıyla birlikte müzik ve sanat dünyası da bu alana göre şekillenmeye başladı. Kliplerin aldığı tık sayısı ve izlenme oranlarına bakılarak kimin ne kadar rağbet gördüğü bilgisine ulaşabiliyor ve fikir sahibi olabiliyoruz.

Sagopa Kajmer-Sertlik Kanında Var Hayatın-en yeni şarkılar-2

          Sagopa Kajmer’in klip videolarına göz attığımızda ise rekordan rekora koştuğunu rahatlıkla görebiliyoruz. “366. Gün” isimli şarkısına çektiği video tam 32 milyon kez izlenerek sözünü ettiğimiz durumun kanıtı oldu.

          “Sertlik Kanında Var Hayatın”, yayınlandığı günden itibaren hayranlarının büyük beğenisini kazandı ve birçok kişinin ifadesine göre art arda dinlemekten bıkılmayan şarkılar arasına girdi. Sıralamada üst basamaklara girmesi ise sadece birkaç gün sürdü. Klipte yer alan Atakan Arslan’ın da en az Sagopa kadar ilgi uyandırdığını söyleyebiliriz.

CEVAP VER